Trabzon'da ki iç çekişme 1 milyar dolarlık projeyi kaybettirdi! | Arsin Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arsin Haber

Trabzon’da ki iç çekişme 1 milyar dolarlık projeyi kaybettirdi!

Trabzon’da bütün dinamiklerin müjdesini verdiği 1 milyar dolarlık Araklı Turup Turizm Projesi aşılamayan bürokratik engeller nedeniyle Elazığ’da hayat bulacak.

Trabzon’da ki iç çekişme 1 milyar dolarlık projeyi kaybettirdi!
505
04 Haziran 2018 - 10:44

Trabzon’un Araklı İlçesi Turup Mevkiinde sahilde yat marinası ve ormanlık alan turizm tesisi olmak üzere 1 milyar dolarlık yatırım, Dubaili Armada Grup tarafından planlanmıştı. Armada Grup yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi bu amaçla şehrin dinamikleri ile irtibata geçmişti.

Karadeniz Gazetesinden Meryem Akgün’ün haberine göre: Fakat yaşanan iç çekişmeler ve aşılamayan bürokratik engeller yatırımcının Trabzon’dan kaçmasına neden oldu. Bu süreçte Araklı Taşönü Çöp Tesisi yapılmasına karar verilirken Trabzon’un da turizm beklentisi suya düştü. Projesini akıbeti ise Elazığ’da belli oldu.

DOKA Eski Genel Sekreteri, şimdi ki Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın daveti üzerine Elazığ’a giden Armada Grup Yetkilisi Dr. Mohammed Rahif Hakmi, Turup’a yapılması planlanan projenin Elazığ Hazar Gölü etrafına uyarlanması için çalışmalara başladı.

 

61SAAT.COM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.