REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arsin Haber

Kuraklık fındık bahçelerini tehdit ediyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz kurak geçen mevsimle ilgili üreticilere uyarılarda bulunarak bireysel sulama sistemlerini işaret etti.

Kuraklık fındık bahçelerini tehdit ediyor
239
22 Ocak 2018 - 8:41

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz kurak geçen mevsimle ilgili üreticilere uyarılarda bulunarak bireysel sulama sistemlerini işaret etti. Kurak geçen mevsim fındık ve kivi bahçelerini tehdit ediyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz da bu kapsamda üreticilere sulama sisteminin kurulması için başvuruda bulunmaları çağrısında bulundu.

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modem basınçlı bireysel sulama sistemlerinin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak ve kırsal alanda üreticilerimizin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine dair hibe başvurulan devam ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, sulama sistemlerinin kurulmasına dair başvuruların 1 Ocak 2018 başladığını ve başvuruların 1 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.