Arsin Ziraat odası başkanı uyardı | Arsin Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arsin Haber

Arsin Ziraat odası başkanı uyardı

Arsin Ziraat odası başkanı Hasan Kozoğlu ilçedeki tarımsal faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Arsin Ziraat odası başkanı uyardı
279
06 Haziran 2018 - 11:36

Arsin Ziraat odası başkanı Hasan Kozoğlu ilçedeki tarımsal faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Arsin Ziraat Odası Başkanı Hasan Kozoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Fındık Bahçelerinde Yaptığımız İncelemelerde Külleme Hastalığı görülmeye Başladığından Fındık Bahçelerimizde Külleme ile Kültürel Mücadele Yapmamız gerekmektedir.

Bu Kapsamda öncelikli olarak Fındık Bahçelerimizin Altında Bulunan Otları Motorlu Tırpan ile Temizlememiz gerekmektedir. Bu ot Temizliğini yapmamız halinde Küllemenin Etkisi azalacaktır. Ayrıca Fındık Ocaklarının altında bulunan Sürgünleri de Temizlememiz Halinde büyük Oranda Küllemenin Etkisi azalmış olacaktır. Ayrıca Külleme ile Kimyasal Mücadele yapacaksak Ziraat Odalarına , İl ve İlçe Tarım müdürlüklerine giderek Kimyasal Mücadele Hakkında Bilgi almamız gerekmektedir.

Kısacası öncelikle Fındık altı temizliğini yaparak bu hastalıkla Kültürel Mücadele yapmış oluruz ve Hastalığın etkisi azaltılmış olur. Bu temizliği yaptığımız da Fındık Bahçelerinde Hava Sirkülasyonunu sağlayarak Hastalığın etkisini büyük Oranda azaltmış olacağız. Ürününüz böl bereketli olsun Fiyatı da emeğinizin karşılığı olması dileğiyle hayırlı Ramazanlar dilerim.”

Taka

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.