Arsin İçin Alınan Karaları Gizleyen Kurul | Arsin Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arsin Haber

Arsin İçin Alınan Karaları Gizleyen Kurul

Dün Trabzon Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun Arsin ve Araklı ilçeleri arasına kurulacak çöp depolama alanı ile ilgili olarak kurulu ilgilendiren konuda toplantı yaptığını belirtmiştik.

Arsin İçin Alınan Karaları Gizleyen Kurul
393
28 Şubat 2018 - 9:59

Dün Trabzon Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun Arsin ve Araklı ilçeleri arasına kurulacak çöp depolama alanı ile ilgili olarak kurulu ilgilendiren konuda toplantı yaptığını belirtmiştik. Toplantıya, Trabzon’da yaşamayan ama kurul üyesi olanlarda katıldı. Çevre ve Şehircilik il müdürlüğünde yaklaşık bir saat süren toplantıda, özellikle büyükşehir adına toplantıya gelenler ilgili çöp alanı hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.

Kurul üyelerinin çoğunun özellikle jeolojik ve ekolojik bilgileri olmadığından bağımsız bir kuruluşa alanın inceletilmesini istemiş olsalar da çevre il müdürlüğünün raporu ciddiye alındı ve o rapor doğrultusunda ilgili alana çöp depolaması yapılabileceği kararı çıktı.

Bu bilgiye ulaşınca, kurul üyelerinin bazılarını aradık, kararı sorduk bir açıklama yapmadılar. Oysa, kurul kamuoyuna bilgilendirmeli diye biliyoruz. Belki bugün yarın o bilgilendirmeyi yaparlar.

Bekleyeceğiz.

Aldığı kararı kamuoyu ile paylaşamayan bir kurul yangından mal mı kaçırdı ki bu kadar ketum. Ve Çevre il müdürlüğü. Bu kurum da karar ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmeli. Toplumun pür dikkat kesildiği konuda kimse kapalı kapılar ardından işler yapmasın. Bilgilendirin bu milleti Açık ve şeffaf olun.

61SAAT.COM

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.