Trabzon'da 10 bin kişilik dev iftar! | Arsin Haber
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arsin Haber

Trabzon’da 10 bin kişilik dev iftar!

Trabzon’da 10 bin kişilik dev iftar!
366
01 Haziran 2018 - 9:10

Dün sabah saatlerinde Trabzon’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, programı çerçevesinde bir dizi ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretlerinin ardından tüm Trabzon ile birlikte iftar yapmak için bakan Soylu- Sahil mevkinde bulunan fuar alanına geldi. İftar organizasyonu için, 2200 masa ile 10 bin sandalyenin düzenlemesi tam 7 saatlik bir çalışma ile hazır hale getirildi. Trabzon’un bugüne kadar gördüğü en büyük iftar yemeklerinden bir tanesi olacak organizasyon için 2 ton et, 1 ton pirinç, 500 kg mercimek, 160 kg zeytinyağı, 40 kg un, 24 kg salça, 30 kg tuz, 130 kg tereyağı, 5 kg pulbiber, 3 koli arpa şehriyesi, 200 kg çarliston biber, 2 ton patates, 700 kg soğan, 50 bağ maydonoz, 15 kg sarmsak kullanıldığı öğrenildi.

ÇATLASIN AMERİKA, ÇATLASIN DÜNYA

İftar programında konuşan Bakan Soylu ” Aramızda genç kardeşlerimiz var. Onlara da anlatıyorum. Biz Türkiye’nin eski halini çok iyi hatırlarız. Bırakın emeklilere ikramiye vermeyi borç alınıyordu. Sahil yolu bitirilmemiş ve tamamlanmamıştı. Sadece sahil yolu değil, Zigana Geçidi, Kanunu Bulvarı, bir çok eseri üst üste koyarak devam ediyoruz. Bir çok şeyi yapıyoruz. Türkiye’yi dönüştürüyoruz. Terörle uyuşturucuyla kıyasıya mücadele ediyoruz. Kentlerimizi şehirlerimizi daha güvenli hale getiriyoruz. Biz 6 tane silahlı insansız hava aracıyla teröristlere Doğu ve Güneydoğu’yu dar ettik. Çok üzülecekler ama dün 6 tane SİHA teslim aldık. 2 ay sonra 6 tane daha.. Bizim evlatlarımız milli ve yerli yapıyor. Çatlasın Amerika, çatlasın dünya..

Geçtiğimiz aylarda da 3 tane helikopter almıştık. Bunların hepsi yerli üretim. Bizim çocuklarımız yapıyor. Yapmakla kalmıyoruz, dünya sıraya girmiş teknik kapasitesini alıyor. Eskiden vermezlerdi. Neden vermezlerdi.. O teröristleri vurmayalım diye.. Şimdi işler değişti. Devletimiz güçlü. Harıl harıl çalışıyoruz. Hep birlikte milletçe. Ordumuz, polisimiz hepsi yeni Türkiye oluşturmak için çalışıyor. Şehir hastanesine, 3. Havalimanına, hızlı trenlere karşı çıktılar. Hastaneye karşı çıkana, Havalimanına, Hızlı trene karşı çıkanlara, teröristten borazanlığını yapanlara biz bu ülkeyi emanet edemeyiz..

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Tüm arkadaşlarımız, milletvekillerimiz, burada şehit ailelerimiz var, sivil toplum kuruluşları var. Muhtarlarımız var. Trabzon’un çok kıymetli hanım efendileri beyefendileri var. Yeni bir dönem başlıyor. Artık bizim ayağımıza çelme takabilecekleri nifak oluşturacakları dönem bitti. Şimdi yep yeni bir sisteme adım atıyoruz. Bilesiniz ki hedeflere daha kolay ulaşacağız, kalkınma yolumuz açıktır, zenginlik yolumuz açıktır, güçlü olma yolumuz açıktır.

Bu güzel akşamda bu iftarda, sizlere bu muhteşem insanlarla bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum. Büyük mutluluk duyuyorum. Allah bizi size mahcup etmesin inşallah.. Biz büyük bir milletiz, asil bir milletiz, kuvvetli bir milletiz. İftar programında konuşan Bakan Soylu “Aramızda genç kardeşlerimiz var. Onlara da anlatıyorum.

Biz Türkiye’nin eski halini çok iyi hatırlarız. Bırakın emeklilere ikramiye vermeyi borç alınıyordu. Sahil yolu bitirilmemiş ve tamamlanmamıştı. Sadece sahil yolu değil, Zigana Geçidi, Kanunu Bulvarı, bir çok eseri üst üste koyarak devam ediyoruz. Bir çok şeyi yapıyoruz. Türkiye’yi dönüştürüyoruz. Terörle uyuşturucuyla kıyasıya mücadele ediyoruz. Kentlerimizi şehirlerimizi daha güvenli hale getiriyoruz. Biz 6 tane silahlı insansız hava aracıyla teröristlere Doğu ve Güneydoğu’yu dar ettik. Çok üzülecekler ama dün 6 tane SİHA teslim aldık. 2 ay sonra 6 tane daha.. Bizim evlatlarımız milli ve yerli yapıyor.

Çatlasın Amerika, çatlasın dünya.. Geçtiğimiz aylarda da 3 tane helikopter almıştık. Bunların hepsi yerli üretim. Bizim çocuklarımız yapıyor. Yapmakla kalmıyoruz, dünya sıraya girmiş teknik kapasitesini alıyor. Eskiden vermezlerdi. Neden vermezlerdi.. O teröristleri vurmayalım diye.. Şimdi işler değişti. Devletimiz güçlü. Harıl harıl çalışıyoruz. Hep birlikte milletçe. Ordumuz, polisimiz hepsi yeni Türkiye oluşturmak için çalışıyor. Şehir hastanesine, 3. Havalimanına, hızlı trenlere karşı çıktılar. Hastaneye karşı çıkana, Havalimanına, Hızlı trene karşı çıkanlara, teröristten borazanlığını yapanlara biz bu ülkeyi emanet edemeyiz..”

 

61SAAT.COM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.